Aktywne Tablice Smogowe LED

Zewnętrzne ekrany LED z czujnikiem smogu. PM 2.5 PM10

Aktywne tablice LED z laserowym czujnikiem czystość powietrza badają jakość powietrza w miejscu instalacji. Istnieje możliwość pobierania dodatkowych informacji z serwera on-line.

tablice somogowe diodowe

Czym są i jak działają Tablice smogowe LED ?

Od wielu lat smog jest realnym zagrożeniem dla naszego zdrowia i życia nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę jak poważny jest to problem. Wiele jednostek publicznych w tym urzędów gmin oraz miast postanowiło  zainstalować czujniki czystości powietrza wraz z wyświetlaczami LED w celu uświadamiania społeczeństwa o jakości powietrza.

Większość tego typu tablic pobiera gotowe wyniki z internetu. Powstaje jednak pewne ograniczenie dostępności danych. Dane z internetu pochodzą z czujników rozmieszczonych w różnych lokalizacjach. Na duże miasta przypada kilaka czujników a na mniejsze często żaden. Minusem tego systemu więc jest wyświetlanie danych z najbliższych dostępnych czujników a nie miejsca instalacji.

Oferujemy gotowe do instalacji aktywne tablice smogowe LED wyświetlające jakość wdychanego powietrza. Tablice informacyjne posiadają wbudowany czujnik laserowy, który na bieżąco analizuje zawartość cząstek stałych w powietrzu wyrażanych jako PM2.5 oraz PM10. Tablica LED pokazuje czystość powietrza bezpośrednio w miejscu instalacji.

Liczby oznaczają wielkość ziarenek cząstek stałych czyli pyłu. PM 10 to pył o  mniejszych niż 10 µm (1 µm – 0,000001 mm) , natomiast  PM 2,5 to cząstki czterokrotnie mniejsze. Oba rodzaje mogą przenikać do układu oddechowego. To stężenie PM 10 oraz PM 2,5 informuje nas o jakości powierza.

tablica smogowa LED PM2.5

kontakt

794 107 400

791 704 214

biuro@gilbt.com

Oferta tablic smogowych:

Tablice smogowe LED są dostępne wielu formatach w wersji jedno kolorowej lub wielokolorowej. Tablice bazują na naszych standardowych wyświetlaczach.  Wzbogacamy je o czujnik czystości powietrza oraz odpowiednie oprogramowanie do współpracy z czujnikiem. Poza wynikami jakości powietrza tablica zachowuje standardową funkcjonalność czyli możliwość wyświetlania komunikatów i innej treści w zależności od modelu.

Wbudowany laserowy czujnik czystości powietrza analizuje stężenie cząstek stałych PM10 oraz PM2.5. Wyświetlacz LED na bieżąco pobiera dane z czujnika na ich podstawie ocenia jaka jest jakość powietrza i wyświetla odpowiednie komunikaty w zależności od stężenia zanieczyszczeń dlatego wyświetlane wyniki są łatwe do interpretacji.

Wynik pomiaru wyświetlany jest w postaci odczytu z czujnika wyrażony  w mikrogramach na metr sześcienny aby wynik był łatwy do interpretacji opisany jest odpowiednimi przymiotnikami: bardzo dobry, dobry, umiarkowany, wystarczający, zły, bardzo zły.

Najtańsza i najmniejszy możliwy wariant to jednokolorowa tablica LED P10 96x16cm.

tablice diodowe smogowe

Ceny:

aktualizacja: 07.10.2021

Przykładowe formaty oraz ceny znajdują się poniżej. Jeżeli wymagany jest inny wariant urządzenia prosimy o kontakt.

 • Tablica biała 96x16cm z czujnikiem smogu
 • Tablica biała 128x32cm z czujnikiem smogu
 • Tablica biała 128x48cm z czujnikiem smogu
 • Tablica biała 160x48cm z czujnikiem smogu
 • 1950zł netto
 • 2800zł netto
 • 3450zł netto
 • 4500zł netto
 • Tablica full color 96x16cm z czujnikiem smogu
 • Tablica full color 128x32cm z czujnikiem smogu
 • Tablica full color 128x48cm z czujnikiem smogu
 • Tablica full color 160x48cm z czujnikiem smogu
 • 2250zł netto
 • 3300zł netto
 • 4300zł netto
 • 5500zł netto

Tablica LED RGB 160x48cm

tablica smogowa LED PM210

Pobieranie danych z czujników dostępnych w internetcie

Istnieje możliwość modyfikacji urządzenia pod potrzeby klienta – np. pobieranie dodatkowych danych z internetu. W celu wyceny indywidualnej prosimy o kontakt.

tablica LED jakości powietrza z czujnikiem smogu

Opcjonalnie możliwość przygotowania kolorowej tablicy LED i wyświetlanie parametrów w różnych kolorach sugerujących jakość powietrza (np. zielony – jakość dobra, żółty- średnia, czerwony- kiepska jakość powietrza)

kontakt

794 107 400

791 704 214

biuro@gilbt.com