Wyświetlacze drogowe – LED, VMS i ITS

Współczesne drogi i autostrady to nie tylko asfalt, znaki i bariery. To również zaawansowane technologicznie systemy informacji i komunikacji. Wśród nich prym wiodą wyświetlacze drogowe, zwłaszcza te oparte na technologii LED, VMS (Variable Message Signs) oraz ITS (Intelligent Transport Systems).

Znaki drogowe zmiennej treści

Znaki drogowe zmiennej treści są elektronicznymi tablicami wyświetlającymi różne informacje w zależności od aktualnych potrzeb. Mogą one informować o korkach, wypadkach, pracach drogowych, zmianach pogody czy innych ważnych dla kierowców kwestiach. Dzięki możliwości szybkiej aktualizacji znaki te dostarczają najnowszych informacji, pomagając kierowcom podejmować decyzje w czasie rzeczywistym. Można dostosować je do różnych sytuacji – od dużych imprez masowych po nieprzewidziane zdarzenia na drodze.

Informując kierowców o niebezpieczeństwach z wyprzedzeniem, znaki drogowe zmiennej treści przyczyniają się do redukcji wypadków i kolizji. Wskazując alternatywne trasy czy informując o czasie przejazdu, pomagają unikać korków i opóźnień. Znaki te często są częścią szerszego systemu Inteligentnych Systemów Transportowych, co pozwala na ich zdalną kontrolę i integrację z innymi urządzeniami, takimi jak kamery czy czujniki. Znaki drogowe zmiennej treści stanowią ważny krok w kierunku tworzenia bezpieczniejszych i bardziej efektywnych dróg.

W erze cyfrowej informacji i rosnącego nacisku na płynność ruchu, znaki drogowe zmiennej treści stanowią kluczowe narzędzie, które pomoże kształtować przyszłość transportu drogowego. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami naszej oferty. W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z nami.

znaki led zmiennej tresci VMS

Oferujemy

Znaki LED stacjonarne i do montażu na pojazdach

Wykonanie oraz dostosowanie do potrzeb klienta kompaktowych znaków LED zmiennej treści VMS (variable message sign). Prosimy o kontakt w celu ustalenia formatu i sposobu działania urządzenia. Możemy przygotować  znaki które posiadają własną pamięć i wgraną treść z możliwością wyboru jednego ze znaków. Znaki mogą być w wyświetlane w dowolnej kolorystyce jako statyczne obrazy lub w dynamicznej zmiennej formie np. animacja lub mruganie. Istnieje także możliwość integracji znaku LED z czujnikami zewnętrznymi np. czujnikami prędkości tzw. radar LED który na bieżąco mierzy i wyświetla prędkość przejeżdżających pojazdów lub wyświetla jedynie ostrzeżenia np. ZWOLNIJ!.

Drogowe tablice informacyjne

Jesteśmy w stanie wykonać tablice informacyjne drogowe współpracujące z różnymi systemami ITS do wyświetlania ważnych informacji drogowych i ostrzegawczych. Prosimy o kontakt w celu ustalenia szczegółów.

Sterowanie

Oznakowanie pojazdów LED

Dostosowane sterowanie do potrzeb klienta. Możliwość sterowania napięciowo przez przekaźniki lub specjalnie przygotowanym pilotem do zmiany wcześniej wgranych treści. Opcja wykonania sterowania z możliwością edycji wgranych komunikatów np pilotem lub przez aplikację mobilną lub na komputerze.

Tablice informacyjne ITS

Informacyjne tablice ITS są integrowane z istniejącym systemem jest to część realizacji zlecenia. Do wykonania integracji niezbędna jest odpowiednia dokumentacja umożliwiająca opracowanie kompatybilności.

Budowa

Wykonanie obudowy pod warunki w których ma działać znak LED. W zależności od docelowego miejsca instalacji obudowa może być wykonana w różnej formie: dojście serwisowe od przodu lub tyłu, z osłoną lub bez osłony itp..

Variable message sign

tree